DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

1. Kas yra Epamoka? 

Epamoka – tai už Jus sukurta pamoka! Tai specialiai parengtas pagalbinis skaitmeninis ugdymo turinys, kurį galima naudoti ugdant klasėje ar nuotoliniu būdu, dirbant su 5-12 klasių mokiniais.  Epamoka – tai visų pirma mokytojų krūvį mažinanti priemonė. Mokytojas, lengvai naudodamasis Epamokos turiniu, tampa pamokos moderatoriumi.

Kiekvienoje Epamokoje interaktyviai ir įtraukiai pateikiama vaizdo pamoka ir praktinės užduotys mokiniams. Kiekvienos Epamokos turinys yra sėkmingai pritaikomas ir gali būti naudojamas tiek dėstymui klasėse, tiek nuotoliniu būdu. 

 

2. Ar Epamokos skirtos tik mokytojams, ar ir mokiniams? 

Epamokos skirtos ir mokytojams, ir mokiniams. 

Mokytojams: tai pagalbinė, jau paruošta pamoka, kurią galima rodyti mokiniams ir naudoti klasėje (įprastoje ar nuotolinėje). Epamokų vaizdinė medžiaga bei sukurtos užduotys mokiniams palengvina mokytojo darbą, nes jam to daryti nebereikia. Visa medžiaga parengta pagal Bendrąsias ugdymo programas. 

Mokiniams:  Epamokose gausu jau parengtų praktinių užduočių, skirtų mokiniams atlikti, daug vaizdinės medžiagos, kuri yra informatyvi ir pritaikyta mokytojo dėstomai temai. 

 

3. Ar Epamokos skirtos tik pasiruošimui pamokoms, ar ir pamokų vedimui? 

Epamokos sukurtos tam, kad sumažintų mokytojų pasiruošimo pamokoms krūvį. Todėl į pagalbą jums, mokytojai, ateina „interaktyvusis mokytojas”, kuris pasakoja dėstomąją medžiagą mokiniams ir pateikia užduotis. 

 

4. Kaip naudotis Epamokomis? Ar Epamokos skirtos tik nuotoliniam mokymui, ar jomis galima naudotis ir gyvai, būnant klasėse?

Epamokas galima rodyti tiek fizinėse, tiek virtualiose klasėse, ypatingos įrangos tam nereikia. Jei tai fizinė klasė, užtenka kompiuterio, projektoriaus ar televizoriaus ir, žinoma, interneto. Jei tai nuotolinė Epamoka, mokytojui pasidalinus ekranu (tai galima padaryti praktiškai per visas populiariausias nuotolinio mokymo platformas), mokiniai galės stebėti Epamoką savo kompiuterių ekranuose. 

PASTABA: Epamoką  paprasta ir patogu valdyti, ji yra suskirstyta / iškarpyta dalimis. Kiekviena dalis turi skirtingą pavadinimą, todėl pamokos metu neprireiks blaškytis ir vėl iš naujo ieškoti vietos, kurią dar kartą norėtumėte parodyti mokiniams. Be to, tai suteikia laisvę mokytojui moderuoti pamoką norimu būdu. Pamokos metu gali ir neprireikti užduoties ar pasirinktos dėstomosios dalies, tad patogu turėti galimybę bet kada žiūrėti bet kurią pasirinktą Epamokos dalį. 

 

5. Ką daryti, jei nerandu savo dėstomo dalyko Epamokų sąraše? 

Ketiname parengti Epamokas visiems 5-12 klasėse mokomiems dalykams. Todėl, net jei jūsų mokomo dalyko dar nėra sąraše, jis greit atsiras! 

 

6. Ar galima išbandyti Epamokas nemokamai? 

Kiekvieno Epamokų rinkinio vieną Epamoką galite išbandyti nemokamai. 

 

7. Kas kuria Epamokas? 

Visas Epamokas kuria mokytojai-praktikai, savo dalyko profesionalai, tiesiogiai dirbantys su mokiniais. 

 

8. Ar Epamokas turiu pirkti iš savo lėšų? 

Epamokas mokytojai gali įsigyti patys arba dėl Epamokų finansavimo kreiptis į savo mokyklos ar ugdymo įstaigos administraciją. Epamokos – tai vienas iš būdų mokykloms panaudoti lėšas, skiriamas skaitmeniniam ugdymui. Mokytojai, turite daugiau klausimų? Puiku! 
Į visus juos atsakysime susisiekus adresu epamokos@pedagogas.lt