Stalininė diktatūra: “Didysis valymas”

stalinine diktatura: didysis valymas


Šios istorijos Epamokos jau netrukus! 

Klasė: 10

Pamokos tema: Stalininė diktatūra

Uždaviniai: 1. Remiantis George Orwell knyga „Gyvulių ūkis“, išsiaiškinti Stalino asmenines savybes ir įsitivirtinimo valdžioje aspektus; 2. Išsiaiškinti, kas vyko Didžiojo Teroro metais, kokie buvo Didžiojo Valymo motyvai.

Užduotys: 1. Perskaityti George Orwell „Gyvulių ūkis“ penktą skyrių, atsakyti į klausimus pagal paruoštą užduočių lapą. Po to su mokiniais galima žodžiu aptarti Napoleono ir Sniegiaus (Snieguolio) kovą dėl valdžios, vėliau pereiti prie Stalino ir Trockio kovos. Užduotis skirta įsijausti į įvykius ir suprasti, kaip vyksta politiniai žaidimai siekiant valdžios, kaip vieni lyderiai iškyla, o su kitais yra susidorojama, kaip į tokius žaidimus įtraukiami paprasti žmonės, be to, kaip vyksta manipuliacija faktais. Naudoti priedą Stalininė diktatūra-užduotis1.


2. Įtvirtinimo užduotis – paruoštos lentelės užpildymas. Naudoti priedą Stalininė diktatūra-užduotis2. Mokiniai turi patys įvardinti MOTYVUS, paskatinusius Didįjį Valymą, atskirai video medžiagoje tai neišskiriama, tad po lentelės užpildymo reikalingas aptarimas žodžiu.
 

+ klausimai lektoriui
(Nėra balsų)

KOMENTARAI
0
PERŽIŪROS
0

Rasa Stakauskaitė

rasa stakauskaite

LEKTORĖ

Istorijos mokytoja, gidė ir edukatorė, programos „Renkuosi mokyti“ alumnė. Laisvalaikiu mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje, keliauti ir groti altu, akademiniai interesai – semiotika ir paveldo studijos.

Mokymai
10

Pedagogas.lt

pedagogas.lt
Pedagogas.lt –tai nuotoliniai kvalifikacijos tobulinimo mokymai, kursai ir seminarai (webinarai) pedagogams.