Frazeologizmai

 • 1.
  Instrukcija (mokytojui)
  0:00:21
 • 2.
  Kas yra frazeologizmai?
  0:03:58
 • 3.
  1 Užduotis
  0:00:13
 • 4.
  1 užduoties atsakymas
  0:00:25
 • 5.
  2 užduotis
  0:00:44

Priskirti

Dėmesio! Ši Epamoka yra įtraukta į Nacionalinės Švietimo Agentūros (NŠA) skaitmeninių mokymo priemonių sąrašą ir atitinka reikalavimus keliamus skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms, informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti ir mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti patvirtintus Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. 1532

Klasė: 5, 6

Uždaviniai: 1. Supažindinti su  frazeologizmo sąvoka. 2. Ugdyti gebėjimą suprasti frazeologizmo reikšmę ir funkcijas tekste. 

Užduotys: Pateikiamos dvi užduotys: 1. Pagal paveikslėlius atspėti, kokie frazeologizmai pavaizduoti; 2. Pagal anksčiau minėtus frazeologizmus sukurti vientisą pasakojimą.

Papildoma literatūra: Pasakojimas apie posakį Pirkti katę maiše: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000116274/ar-zinai-kad-posaki-pirkti-kate-maise-turi-daugelis-tautu


 

Vertinimų komentarai

Aušra
Ačiū, tikrai patiko. Labai patiko pirmoji užduotis. Norėtųsi daugiau paveikslėlių-pavyzdžių, kad mokiniai paaiškintų frazeologizmų reikšmę. Ko gero, visi norime, kad mokinių kalba būtų turtinga, kad nepamirštų frazeologizmų.

5 min.
+ Klausimai lektoriui

Žilvija Motusienė

zilvija motusiene

Lektorė

Esu lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja. Darbo patirtis mokykloje 15 metų.

Mokymai
11

Pedagogas.lt

pedagogas.lt
Pedagogas.lt –tai nuotoliniai kvalifikacijos tobulinimo mokymai, kursai ir seminarai (webinarai) pedagogams.